MAAST105SB7223KFNA01
DigiKey Part Number
587-MAAST105SB7223KFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MAAST105SB7223KFNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MAAST105SB7223KFNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAAST105SB7223KFNA01
Description
CAP CER 0.022UF 25V X7R 0402
Detailed Description
0.022 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
MAAST105SB7223KFNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)