MAASL168SB7474MTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
0.47 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
MAASL168SB7474MTNA01
DigiKey Part Number
587-MAASL168SB7474MTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAASL168SB7474MTNA01
Description
CAP CER 0.47UF 10V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MAASL168SB7474MTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)