MAASL168SB7474KTNA01
DigiKey Part Number
587-MAASL168SB7474KTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MAASL168SB7474KTNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAASL168SB7474KTNA01
Description
CAP CER 0.47UF 10V X7R 0603
Detailed Description
0.47 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
MAASL168SB7474KTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)