LSXND3030QKT150MNG
DigiKey Part Number
587-LSXND3030QKT150MNGTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-LSXND3030QKT150MNGCT-ND - Cut Tape (CT)
587-LSXND3030QKT150MNGDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSXND3030QKT150MNG
Description
FIXED IND 15UH 680MA 390 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 680 mA 390mOhm Max 1212 (3030 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LSXND3030QKT150MNG Models
Category
Shielding
Semi-Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
390mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
23MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-25°C ~ 120°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1212
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Current - Saturation (Isat)
580mA