LSXBH10050HL150M
DigiKey Part Number
587-LSXBH10050HL150MTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-LSXBH10050HL150MCT-ND - Cut Tape (CT)
587-LSXBH10050HL150MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSXBH10050HL150M
Description
FIXED IND 15UH 3.2A 35 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 3.2 A 35mOhm Nonstandard
EDA/CAD Models
LSXBH10050HL150M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
3.6A
Mfr
Shielding
Semi-Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
35mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency - Self Resonant
11MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-25°C ~ 120°C
Type
Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.394" L x 0.386" W (10.00mm x 9.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)