LSQCA322525T6R8MR
DigiKey Part Number
587-LSQCA322525T6R8MRTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-LSQCA322525T6R8MRCT-ND - Cut Tape (CT)
587-LSQCA322525T6R8MRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSQCA322525T6R8MR
Description
FIXED IND 6.8UH 620MA 120 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6.8 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 620 mA 120mOhm 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LSQCA322525T6R8MR Models
Category
DC Resistance (DCR)
120mOhm
Mfr
Frequency - Self Resonant
50MHz
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Wirewound
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Material - Core
Supplier Device Package
1210
Inductance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.106" (2.70mm)