LSQBA251818T102M is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
1 mH Semi-Shielded Wirewound Inductor 15 mA 24Ohm 1007 (2518 Metric)
LSQBA251818T102M
DigiKey Part Number
587-LSQBA251818T102MTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSQBA251818T102M
Description
FIXED IND 1MH 15MA 24 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LSQBA251818T102M Models
Category
DC Resistance (DCR)
24Ohm
Mfr
Frequency - Self Resonant
2.4MHz
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Inductance Frequency - Test
252 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Wirewound
Package / Case
1007 (2518 Metric)
Material - Core
Supplier Device Package
1007
Inductance
Size / Dimension
0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)