LSANB2520KKT2R2M is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
2.2 µH Shielded Wirewound Inductor 1.5 A 156mOhm Max 1008 (2520 Metric)
LSANB2520KKT2R2M
DigiKey Part Number
587-LSANB2520KKT2R2MTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSANB2520KKT2R2M
Description
FIXED IND 2.2UH 1.5A 156 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
LSANB2520KKT2R2M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
1.9A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
156mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
2 MHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1008
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)