LMRNJ10145GL1R5NN
DigiKey Part Number
587-LMRNJ10145GL1R5NNTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMRNJ10145GL1R5NN
Description
FIXED IND 1.5UH 7.99A 6 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 µH Shielded Wirewound Inductor 7.99 A 6mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
10.34A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
6mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Tolerance
±30%
Height - Seated (Max)
0.191" (4.85mm)