LMK325BJ476MM8P is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 643
Datasheet
In Stock: 0
Walsin Technology Corporation
Würth Elektronik
KEMET
YAGEO
Cal-Chip Electronics, Inc.
In Stock: 474
47 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
LMK325BJ476MM8P
DigiKey Part Number
587-LMK325BJ476MM8PTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMK325BJ476MM8P
Description
CAP CER 47UF 10V X5R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
LMK325BJ476MM8P Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)