LMK325B7226KMHP
DigiKey Part Number
587-LMK325B7226KMHPTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-LMK325B7226KMHPCT-ND - Cut Tape (CT)
587-LMK325B7226KMHPDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMK325B7226KMHP
Description
CAP CER 22UF 10V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LMK325B7226KMHP Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)