LMK107B7474KA-T
DigiKey Part Number
587-1252-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-1252-1-ND - Cut Tape (CT)
587-1252-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMK107B7474KA-T
Description
CAP CER 0.47UF 10V X7R 0603
Customer Reference
Detailed Description
0.47 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
LMK107B7474KA-T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)