LMK105BJ225MV-F
DigiKey Part Number
587-3153-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-3153-1-ND - Cut Tape (CT)
587-3153-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMK105BJ225MV-F
Description
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
LMK105BJ225MV-F Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)