LLXND6060WHL470MMG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
47 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 920 mA 300mOhm 2424 (6060 Metric)
LLXND6060WHL470MMG
DigiKey Part Number
587-LLXND6060WHL470MMGTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LLXND6060WHL470MMG
Description
FIXED IND 47UH 920MA 300 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Shielding
Semi-Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
300mOhm
Series
Frequency - Self Resonant
8MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
2424 (6060 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
2424
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Current - Saturation (Isat)
1A