LLDND4040WKT330MM is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
33 µH Shielded Wirewound Inductor 800 mA 720mOhm Max 1616 (4040 Metric)
LLDND4040WKT330MM
DigiKey Part Number
587-LLDND4040WKT330MMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LLDND4040WKT330MM
Description
FIXED IND 33UH 800MA 720 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Saturation (Isat)
1.2A
DC Resistance (DCR)
720mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Package / Case
1616 (4040 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1616
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)