LLDND3030MKT4R7MM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
4.7 µH Shielded Wirewound Inductor 1.35 A 263mOhm Max 1212 (3030 Metric)
LLDND3030MKT4R7MM
DigiKey Part Number
587-LLDND3030MKT4R7MMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LLDND3030MKT4R7MM
Description
FIXED IND 4.7UH 1.35A 263 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Saturation (Isat)
1.8A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
263mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1212
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)