LLDND2020JET4R7MM is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
4.7 µH Shielded Wirewound Inductor 850 mA 475mOhm Max Nonstandard
LLDND2020JET4R7MM
DigiKey Part Number
587-LLDND2020JET4R7MMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LLDND2020JET4R7MM
Description
FIXED IND 4.7UH 850MA 475 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Saturation (Isat)
1.2A
DC Resistance (DCR)
475mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)