LCMCC451611T111RG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
110 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1806 (4516 Metric) 4A 14mOhm
LCMCC451611T111RG
DigiKey Part Number
587-LCMCC451611T111RGTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LCMCC451611T111RG
Description
FERRITE BEAD 110 OHM 1806 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
LCMCC451611T111RG Models
DC Resistance (DCR) (Max)
14mOhm
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
1806 (4516 Metric)
Height (Max)
0.051" (1.30mm)
Size / Dimension
0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm)
Impedance @ Frequency
110 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)
4A