JMK325BJ476KMHP
DigiKey Part Number
587-5456-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-5456-1-ND - Cut Tape (CT)
587-5456-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JMK325BJ476KMHP
Description
CAP CER 47UF 6.3V X5R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
JMK325BJ476KMHP Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)