JMK325AC7107MM-P
DigiKey Part Number
587-5874-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-5874-1-ND - Cut Tape (CT)
587-5874-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JMK325AC7107MM-P
Description
CAP CER 100UF 6.3V X7S 1210
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X7S 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
JMK325AC7107MM-P Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)