HMK432BJ105KM-T
DigiKey Part Number
587-5046-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-5046-1-ND - Cut Tape (CT)
587-5046-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HMK432BJ105KM-T
Description
CAP CER 1UF 100V X5R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X5R 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HMK432BJ105KM-T Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)