HMK212B7473KGHT
DigiKey Part Number
587-HMK212B7473KGHTTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-HMK212B7473KGHTCT-ND - Cut Tape (CT)
587-HMK212B7473KGHTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HMK212B7473KGHT
Description
CAP CER 0.047UF 100V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.047 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HMK212B7473KGHT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)