HMK212B7103KG-T
DigiKey Part Number
587-1273-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-1273-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HMK212B7103KG-T
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HMK212B7103KG-T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)