HMK105B7103KVHFE
DigiKey Part Number
587-HMK105B7103KVHFETR-ND - Tape & Reel (TR)
587-HMK105B7103KVHFECT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HMK105B7103KVHFE
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
HMK105B7103KVHFE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)