GMK325AB7106MMHP
DigiKey Part Number
587-GMK325AB7106MMHPTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-GMK325AB7106MMHPCT-ND - Cut Tape (CT)
587-GMK325AB7106MMHPDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMK325AB7106MMHP
Description
CAP CER 10UF 35V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±20% 35V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
GMK325AB7106MMHP Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)