GMK316BJ475KLHT
DigiKey Part Number
587-3373-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-3373-1-ND - Cut Tape (CT)
587-3373-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMK316BJ475KLHT
Description
CAP CER 4.7UF 35V X5R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF ±10% 35V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GMK316BJ475KLHT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)