FBMH3225HM601NTV
DigiKey Part Number
587-3837-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-3837-1-ND - Cut Tape (CT)
587-3837-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FBMH3225HM601NTV
Description
FERRITE BEAD 600 OHM 1210 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
600 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1210 (3225 Metric) 3A 42mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FBMH3225HM601NTV Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Current Rating (Max)
3A
Manufacturer
Taiyo Yuden
DC Resistance (DCR) (Max)
42mOhm
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Filter Type
Power Line
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Height (Max)
0.110" (2.80mm)
Impedance @ Frequency
600 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)