EMK325BJ475MN-T
DigiKey Part Number
587-4887-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-4887-1-ND - Cut Tape (CT)
587-4887-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EMK325BJ475MN-T
Description
CAP CER 4.7UF 16V X5R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
EMK325BJ475MN-T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.083" (2.10mm)