OTETGCLTNF-156.250000
DigiKey Part Number
1664-OTETGCLTNF-156.250000TR-ND - Tape & Reel (TR)
1664-OTETGCLTNF-156.250000CT-ND - Cut Tape (CT)
1664-OTETGCLTNF-156.250000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OTETGCLTNF-156.250000
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVPECL
Manufacturer Standard Lead Time
52 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
156.25 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Output
LVPECL
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
75mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.063" (1.60mm)