OTETDCLTNF-155.520000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
ECS Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
SiTime
Renesas Electronics Corporation
155.52 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
OTETDCLTNF-155.520000
DigiKey Part Number
1664-1059-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OTETDCLTNF-155.520000
Description
XTAL OSC XO 155.5200MHZ LVPECL
Manufacturer Standard Lead Time
52 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Output
LVPECL
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Packaging
Strip
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
75mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.063" (1.60mm)