TI900-25-25-0.12-0
DigiKey Part Number
1168-TI900-25-25-0.12-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TI900-25-25-0.12-0
Description
THERM PAD 25MMX25MM WHT
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad White 25.00mm x 25.00mm Square
Category
Thickness
0.0050" (0.127mm)
Manufacturer
t-Global Technology
Material
Silicone
Series
Backing, Carrier
Viscose
Packaging
Box
Color
White
Part Status
Active
Thermal Conductivity
1.8W/m-K
Type
Conductive Insulator Pad
Shelf Life
24 Months
Shape
Square
Base Product Number
Outline
25.00mm x 25.00mm