TI900-10-50-0.12-0
DigiKey Part Number
1168-TI900-10-50-0.12-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TI900-10-50-0.12-0
Description
THERM PAD 50X10MM WHT
Detailed Description
Thermal Pad White 50.00mm x 10.00mm Rectangular
Category
Thickness
0.0050" (0.127mm)
Thermal Conductivity
1.8W/m-K
Shelf Life
24 Months
Shape
Rectangular
Base Product Number
Outline
50.00mm x 10.00mm