TG-P10090-300-300-0.09-1A
DigiKey Part Number
1168-TG-P10090-300-300-0.09-1A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-P10090-300-300-0.09-1A
Description
THERM PAD 300MMX300MM GRAY
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Gray 300.00mm x 300.00mm Square Adhesive - One Side
Category
Outline
300.00mm x 300.00mm
Manufacturer
t-Global Technology
Thickness
0.0035" (0.090mm)
Series
Material
Graphite
Packaging
Bulk
Adhesive
Adhesive - One Side
Part Status
Active
Backing, Carrier
Copper
Usage
Multi
Color
Gray
Type
Graphite-Pad, Sheet
Thermal Conductivity
1500 ~ 1800W/m-K