TG-AL373-310-310-2.0-0
DigiKey Part Number
1168-TG-AL373-310-310-2.0-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-AL373-310-310-2.0-0
Description
THERM PAD 310MMX310MM YLW
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Yellow 310.00mm x 310.00mm Square
Category
Outline
310.00mm x 310.00mm
Thickness
0.0790" (2.000mm)
Series
Material
Silicone
Packaging
Bulk
Part Status
Obsolete
Color
Yellow
Usage
Multi
Thermal Conductivity
1.8W/m-K