TG-A6200-325-325-1.5 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
t-Global Technology
In Stock: 0
Datasheet
Thermal Pad Blue 325.00mm x 325.00mm Square Tacky - Both Sides
TG-A6200-325-325-1.5
DigiKey Part Number
1168-TG-A6200-325-325-1.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A6200-325-325-1.5
Description
THERM PAD 325X325MM BLUE
Customer Reference
Detailed Description
Category
Outline
325.00mm x 325.00mm
Thickness
0.0591" (1.500mm)
Series
Material
Silicone
Packaging
Bulk
Adhesive
Tacky - Both Sides
Part Status
Obsolete
Color
Blue
Usage
Multi
Thermal Conductivity
6.2W/m-K