TG-A486G-150-150-5.0-0
DigiKey Part Number
1168-TG-A486G-150-150-5.0-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A486G-150-150-5.0-0
Description
THERM PAD 150MMX150MM GRAY
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Gray 150.00mm x 150.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Thickness
0.197" (5.00mm)
Material
Silicone Elastomer
Series
Adhesive
Tacky - Both Sides
Packaging
Box
Color
Gray
Part Status
Obsolete
Thermal Conductivity
6.3W/m-K
Type
Conductive Pad, Sheet
Shelf Life
24 Months
Shape
Square
Shelf Life Start
Date of Purchase
Outline
150.00mm x 150.00mm