TG-A4500F-150-150-2.5
DigiKey Part Number
1168-TG-A4500F-150-150-2.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A4500F-150-150-2.5
Description
THERM PAD 150MMX150MM PURP
Detailed Description
Thermal Pad Purple 150.00mm x 150.00mm Square Tacky - One Side
Category
Thickness
0.0984" (2.500mm)
Series
Adhesive
Tacky - One Side
Packaging
Bulk
Backing, Carrier
Fiberglass
Color
Purple
Usage
Multi
Thermal Conductivity
4.0W/m-K
Type
Gap Filler Pad, Sheet
Shelf Life
24 Months
Shape
Square
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Outline
150.00mm x 150.00mm