TG-A3500F-150-150-1.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A3500F-150-150-1.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A3500F-150-150-1.0
Description
THERM PAD 150MMX150MM YLW
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Yellow 150.00mm x 150.00mm Square Tacky - One Side
Category
Thickness
0.0394" (1.000mm)
Manufacturer
t-Global Technology
Material
Silicone
Series
Adhesive
Tacky - One Side
Packaging
Bulk
Backing, Carrier
Fiberglass
Part Status
Active
Color
Yellow
Usage
Multi
Thermal Conductivity
3.0W/m-K
Type
Gap Filler Pad, Sheet
Shelf Life
24 Months
Shape
Square
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Outline
150.00mm x 150.00mm