TG-A3500-50-32-1.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A3500-50-32-1.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A3500-50-32-1.0
Description
THERM PAD 50X32MM YLW
Detailed Description
Thermal Pad Yellow 50.00mm x 32.00mm Rectangular Tacky - Both Sides
Category
Outline
50.00mm x 32.00mm
Thickness
0.0394" (1.000mm)
Thermal Conductivity
3.5W/m-K