TG-A3500-15-15-3.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A3500-15-15-3.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A3500-15-15-3.0
Description
THERM PAD 15MMX15MM YLW
Detailed Description
Thermal Pad Yellow 15.00mm x 15.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Outline
15.00mm x 15.00mm
Thickness
0.118" (3.00mm)
Thermal Conductivity
3.5W/m-K