TG-A20KX-190-140-0.5-1A
DigiKey Part Number
1168-TG-A20KX-190-140-0.5-1A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A20KX-190-140-0.5-1A
Description
THERM PAD 190MMX140MM GRAY
Detailed Description
Thermal Pad Gray 190.00mm x 140.00mm Rectangular Tacky - One Side
Category
Outline
190.00mm x 140.00mm
Thickness
0.0197" (0.500mm)
Bulk
Adhesive
Tacky - One Side
Color
Gray
Usage
Multi
Thermal Conductivity
2.0W/m-K