TG-A1660-310-310-0.8
DigiKey Part Number
1168-TG-A1660-310-310-0.8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A1660-310-310-0.8
Description
THERM PAD 310MMX310MM GRAY
Detailed Description
Thermal Pad Gray 310.00mm x 310.00mm Square
Category
Outline
310.00mm x 310.00mm
Thickness
0.0315" (0.800mm)
Color
Gray
Thermal Conductivity
16.6W/m-K