TG-A126X-310-310-2.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A126X-310-310-2.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A126X-310-310-2.0
Description
THERM PAD 310MMX310MM GRAY
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Gray 310.00mm x 310.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Outline
310.00mm x 310.00mm
Thickness
0.0790" (2.000mm)
Series
Material
Silicone Elastomer
Packaging
Bulk
Adhesive
Tacky - Both Sides
Part Status
Obsolete
Color
Gray
Usage
Multi
Thermal Conductivity
12.6W/m-K