TG-A1250-100-100-5.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A1250-100-100-5.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A1250-100-100-5.0
Description
THERM PAD 100MMX100MM GREEN
Detailed Description
Thermal Pad Green 100.00mm x 100.00mm Square
Category
Outline
100.00mm x 100.00mm
Thickness
0.197" (5.00mm)
Thermal Conductivity
12.5W/m-K