T68A-270-270-0.055
DigiKey Part Number
1168-T68A-270-270-0.055-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T68A-270-270-0.055
Description
GRAPHITE HEAT SPREADER 270X270MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Black 270.00mm x 270.00mm Square Adhesive - One Side
Category
Outline
270.00mm x 270.00mm
Manufacturer
t-Global Technology
Thickness
0.0022" (0.055mm)
Series
Material
Graphite
Packaging
Bulk
Adhesive
Adhesive - One Side
Part Status
Active
Color
Black
Usage
Multi
Thermal Conductivity
5W/m-K