GT10D-33-24.4-0.25-0
DigiKey Part Number
1168-GT10D-33-24.4-0.25-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GT10D-33-24.4-0.25-0
Description
THERMAL PAD 33X24.4MM PINK
Detailed Description
Thermal Pad Pink 33.00mm x 24.40mm Rectangular
Category
Outline
33.00mm x 24.40mm
Thickness
0.0098" (0.250mm)
Thermal Conductivity
1.5W/m-K