GT10D-105-27-0.25-1A
DigiKey Part Number
1168-GT10D-105-27-0.25-1A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GT10D-105-27-0.25-1A
Description
THERMAL PAD 105X27MM PINK
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Pink 105.00mm x 27.00mm Rectangular Adhesive - One Side
Category
Outline
105.00mm x 27.00mm
Manufacturer
t-Global Technology
Thickness
0.0098" (0.250mm)
Series
Material
Silicone
Packaging
Bulk
Adhesive
Adhesive - One Side
Part Status
Active
Backing, Carrier
Fiberglass
Usage
Multi
Color
Pink
Type
Thermal Pad
Thermal Conductivity
1.5W/m-K