RR0816P-3242-B-T5-50C is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Upgrade
Susumu
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Susumu
In Stock: 0
Datasheet
Direct
TE Connectivity Passive Product
Direct
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
Panasonic Industry
Vishay
YAGEO
32.4 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film
RR0816P-3242-B-T5-50C
DigiKey Part Number
RR08P32.4KBTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RR0816P-3242-B-T5-50C
Description
RES SMD 32.4KOHM 0.1% 1/16W 0603
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RR0816P-3242-B-T5-50C Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Obsolete
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)