RM3216B-103/103-PBVW10
DigiKey Part Number
RM32B10K/10KPTR-ND - Tape & Reel (TR)
RM32B10K/10KPCT-ND - Cut Tape (CT)
RM32B10K/10KPDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RM3216B-103/103-PBVW10
Description
RES ARRAY 2 RES 10K OHM 1206
Manufacturer Standard Lead Time
42 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10k Ohm ±0.1% 83mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±25ppm/°C 1206 (3216 Metric), Long Side Terminals
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RM3216B-103/103-PBVW10 Models
Category
Power Per Element
83mW
Manufacturer
Susumu
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q200
Circuit Type
Isolated
Mounting Type
Surface Mount
Resistance (Ohms)
10k
Package / Case
1206 (3216 Metric), Long Side Terminals
Tolerance
±0.1%
Supplier Device Package
1206
Number of Resistors
2
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Number of Pins
4
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)