HPT1608-50-T1
DigiKey Part Number
408-HPT1608-50-T1TR-ND - Tape & Reel (TR)
408-HPT1608-50-T1CT-ND - Cut Tape (CT)
408-HPT1608-50-T1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HPT1608-50-T1
Description
RESISTOR TERMINATOR 50 OHM 2.5W
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.5W Terminator Specialized Resistor Thin Film Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HPT1608-50-T1 Models
Category
Composition
Thin Film
Manufacturer
Susumu
Impedance
50 Ohms
Series
Power (Watts)
2.5W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 155°C